crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

Tarotun Korkutucu! Kartları

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

Merhaba sevgili tarot meraklıları. Bu yazı da yine çok soru aldığım bir konu ile ilgili kafanızdaki soru işaretlerini gidermeye çalışacağım. Konumuz başlıktan da anlaşıldığı gibi korkutucu! kartlar.

Tarotta toplamda 78 kart vardır ve her bir kartın kendine özgü karakter ve anlamları vardır. Başarılı bir açılım yapmak için bunları bilmeli ve bu kartların birbirleriyle yan yana geldiğinde oluşturduğu hikâyeyi okuyabilmek gerekir. Buraya tekrar döneceğim fakat öncelikle bu korkutucu kartların çok kısa bir şekilde üstünden geçelim. Ölüm kartı; kötü yönlü bir başlangıç veya ruhsal çöküntüyü anlatan bir karttır. Kule kartı; beklemediğimiz ve hazırlıksız olduğumuz bir zamanda hayatımıza kötü etkisi olacak bir olaydan bahseder. Şeytan kartı; bağımlılık ve takıntılarımızı anlatır. Kılıç üçlüsü; uzun süre etkisinde kalacağımız acı ve üzüntüyü temsil ederken kılıç onlusu; yaşayacağımız ihanetleri bize anlatır. Kılıç dokuzlusu; ise pişmanlık, derin bir üzüntüyü temsil eder.

Evet kartlara baktığımda hepsinin anlam bakımından olumsuzluk içerdikleri konusunda hemfikiriz. Peki bir durup kendi hayatınızı gözünüzün önüne getirin. Geçmişinizde ne yapacağınızı bilmediğiniz, üzüldüğünüz bir an yaşamadınız mı? (Ölüm kartı). Hiç beklemediğiniz bir anda başınıza kötü şeyler gelmedi mi? (Kule kartı). Bile bile birilerine veya bir düşünce veya bir nesneye bağımlı, takıntılı olmadık mı? (Şeytan kartı). Büyük ihanetler, etkisinin aylarca üzerimizden yok olmadığı, uykularımızın kaçtığı acılar yaşamadık mı? (Kılıç üçlüsü, Kılıç dokuz ve onlusu). Şimdi bunları düşündüğümüzde aslında ne kadar hayatın içinde olduğunu idrak edebiliyoruz. Öyle veya böyle bu olayları yaşayacağız ve bu kartların görevleri de aslında bize bunları anlatmaktır. Belki bazılarımız için geçerli değil ama hiç kimsenin hayatı mükemmel derecede kusursuz ve mutlu değildir. Bu kartları da sırf bunları bize anlatıyor diye “Korkutucu kartlar!” diye ayırmak tarotun doğal döngüsüne aykırı bir harekettir. Çünkü tarot aslında tam olarak bir döngüdür ve hayatın inişleri ve çıkışları olduğunu, bazı dönemler çiçekler içerisinde yürürken bazı dönemlerde karanlık sokaklarda dolaştığımızı ve bunun hayatın normal döngüsü olduğunu gösteren bir sistemdir. Bize karanlık sokakları ise bu kartlar aracılığıyla anlatır.

Tekrar başa dönersek eğer, her bir tarot açılımı bambaşka bir hikayedir ve bu hikayelerin her bir kelimesini bu kartlar oluşturur. Eğer siz bu kartların bir kısmına ön yargı ile yaklaşırsanız bu hikâyeyi doğru bir şekilde okuyamazsınız. Belki denk örnek değil ama çirkin ördek yavrusu hikayesine benzetebiliriz bu durumu.

Bu yazıdan sonra umarım bu kartların kötü enerji yaydığı, desteye ters koyulması gerektiği, desteden çıkartılması gerektiği gibi gerçek dışı uygulamalara başvurmazsınız. Eklemek istediklerinizi ise yorum kısmına yazabilirsiniz.
Sizde uygun fiyatla tarot öğrenmek ve güzel bir temel oluşturmak isterseniz aşağıdaki görselleri tıklayıp bilgi alabilir, whatsapp veya instagram @tarot.gunluklerim hesabından iletişime geçebilirsiniz.
Kurslar hakkında bilgi almak için tıklayın


2.357 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Kommentare


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page