crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

TAROT VE ELEMENTLER

Güncelleme tarihi: 15 Kas 2023

Youube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

TAROTTA ELEMENTLER

Bu yazıda sizlere tarot ile ilgili çok çok önemli bir yapıdan bahsedeceğim. Elementler nedir ve tarot okumalarında öne


mi nedir?

Birçok tarot yorumcusunun es geçtiği veya yeterli bilgiye sahip olmadığı için yanlış yorumladığı bir konudur elementler ve bunu daha çok “Ben hislerimle bakıyorum” diyen kişilerde bulabilirsiniz. Eğitim ve kurslarda sık sık dile getirdiğim gibi tarot sadece hislerle bakılan bir şey değildir. Hisler tabi ki önemlidir fakat biraz teknik bilgi de bilmeli ve bunu yorumlarınıza katmalısınız. Bu sayede hem açılımlarınız çok daha detaylı ve zengin olacak hem de siz tarottan çok daha fazla verim alacaksınız.


NEDİR BU ELEMENTLER?

Doğada bulunan dört temel element tarotta küçük arkana serisinin bir bölümüne denk gelir. Bunlar


Ateş= değnekler

Su= kupalar

Hava= kılıçlar

Toprak= tılsımlar


şeklindedir. Her element temsil ettiği gruba karakteristik özelliklerini yansıtır ve özellikle bu kartların arkasında bu elementlerin olduğu unutulmamalıdır. Bu karakteristik özellikleri anlamanın ise en kolay yolu fiziki olarak bu elementleri gözlemlemektir. Örnek vermek gerekirse su elementi kupa serisine denk gelir. Gözünüzde suyu, denizleri, okyanusları canlandırın. Suyun belli bir kalıbı yoktur, sabit tutamazsınız. Her türlü kendi yolunu bulur ve hükmetmeniz çok zordur. Kupalar ise daha çok duygusal yönümüze hitap eder ve su elementinin özelliklerini tamamen taşır. Eğer bir açılımda çok fazla kupa kartı çıkmış ise bu kişinin duygusal hayatının yaşamını ciddi şekilde etkilediği yorumunu yapabiliriz. Hiç kupa kartı çıkmamış ise bu seferde duygusal dünyasına kapılarını kapattığını ve bunun eksikliğini yaşadığını söyleyebiliriz. Şimdi aynı şekilde suyun çok fazla olduğunda vereceği zararları veya az olduğunda vereceği zararları düşünün. İki yorumda aynı şey aslında.

Sadece bu bilgilere bakarak diğer elementleri kendiniz yorumlamaya ortak noktalarını bulmaya çalısın. Hangi elementlerin birbirini ne şekilde etkilediğini bulmaya çalışın. Ateş ve hava elementinin birleştiğinde neye neden olduğunu düşünün. Rüzgâr yanan ateşi çok daha güçlendirecektir ve bir yerden sonra etrafa zarar vermeye başlayacaktır. Şimdi açılımlarınızda değnek ve kılıç serisi kartları yan yana geldiğinde yorumlamanızı buna göre tekrar yapın. Sadece elementlerin dünyasını anlamanız bile açılımlarınızı ve tarot dünyasına olan bakış açınızı tümüyle değiştirecektir.Tarota güzel bir başlangıç yapmak isterseniz aşağıdaki iki kursa kaydolabilirsiniz. Fiyatları kısa bir süre için oldukça uygun. Daha fazla bilgi almak için whatsapp üzerinden mesaj atabilir veya instagram üzerinden mesaj atabilirsiniz.


SevgilerKurslar hakkında bilgi almak için tıklayın3.622 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page