crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

TAROT NEDEN BİR FAL DEĞİLDİR?

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.Eğer tarot ile ilgileniyorsanız mutlaka bunu duymuşsunuzdur. Bazıları tarotun bir fal olmadığını söylerken bazıları “nasıl kardeşim gelecek hakkında bilgi veriyor fal işte” diyebiliyor. Gelin hep beraber bu durumun ne olduğunu açıklayalım.Fal dediğimiz şey bilimsel veya herhangi bir dayanağı olmadan gelecek hakkında bilgiler vermek veya gelecekte yaşayacaklarımızı anlatmak olarak tanımlarsam sanırım sorun olmaz. Peki tarot gelecek hakkında bilgi veriyor mu? Evet. O zaman tarot bir fal mıdır? Hayır.

Sanırım bu durumdaki en güzel açıklama internette bulduğum anonim bir yazı ile anlatılır. Tarot ormandaki bir avcının toprağı eliyle kontrol etmesidir. Bu toprağı kontrol ederek, nemlilik oranına bakarak yağmur yağıp yağmayacağını tahmin edebilir. Eğer bir hayvan izi var ise devam ettiğinde ileride vahşi bir hayvanla karşılaşabilir. Peki bu iki ihtimal yüzde yüz gerçekleşecek diyebilir miyiz? Tabi ki hayır. Peki gerçekleşmeyecek diyebilir miyiz? Bu sorunun cevabı da hayır. İşte tarot tam olarak burada devreye giriyor. Geçmiş ve bu günümüze bakarak bilinçaltı okuma yardımıyla gelecek hakkında senaryolar bir nevi


kehanetlerde bulunur. Aslında bu sistem gelecek ile ilgilenmez. Eğer bu kehanetlerin gerçekleşmesini istiyorsanız veya istemiyorsanız yapmanız gerekenleri söyler. Az önceki hikâyeye dönelim. Avcı yağmura yakalanmak istemiyorsa o an ilerlemekten vazgeçebilir veya vahşi bir hayvan ile karşılaşmak istemiyorsa yönünü değiştirebilir. Bizde tarottan aynı bu şekilde faydalanabiliriz. Kartların bize verdiği bilgileri geleceğimizi şekillendirmek için kullanabiliriz. Fakat burada çok önemli bir şeyi kaçırıyoruz. Tarot bizim geleceğimiz ile ilgilenmez. Gelecek tamamen bizim verdiğimiz kararlar ile oluşur. Kartlar bu kararları doğru bir şekilde almamıza yardımcı olur. İçinde bulunduğunuz durumu aydınlatmaya ve size gerekli seçenekleri sunmak ile ilgilenir. Seçim sizindir!

Tüm bunların dışında tarot içinde bulunduğumuz bunalımdan çıkmamıza, yeteneklerimizi keşfetmemize, yaşadığımız sorunun aslında ne olduğuna ve bu sorunu çözmeniz için yapmamız gerekenleri gösterir. Tüm bunları düşündüğünüzde eğer kartlarınızla arkadaş olabilirseniz hayatınızın geri kalanında hiçbir zaman yalnız kalmayacaksınız.Sizde tarot ile ilgili güzel bir temel oluşturmak isterseniz kapsamlı bir temel tarot eğitimi için whatsapp üzerinden mesaj atabilir veya aşağıdaki görselleri tıklayarak her iki kurs içinde detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Kurslar hakkında bilgi almak için tıklayın

3.125 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page