crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

PENTAGRAM AÇILIMI

Güncelleme tarihi: 1 MarPENTAGRAM AÇILIMI NASIL YAPILIR

Youtube kanalım açıldı. Dileyen arkadaşlar buradan abone olabilirler.


Merhaba sevgili okurlar

Bu yazımızda sizlerle birlikte kimileri tarafından zorlanılan ancak birkaç püf noktaya dikkat edildiğinde üstesinden rahatlıkla gelebileceğimiz ve oldukça yararlı bir açılımdan bahsedeceğim. Açılımımızın adı Pentagram Açılımı.

 

Öncelikle bu açılımı tam anlamıyla yapabilmek için elementleri çok iyi bir şekilde bilmeli daha doğru bir ifade ile benimsemelisiniz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterseniz “Tarotta Elementler” adlı yazımı burayı tıklayarak okuyabilirsiniz. Açılımı daha iyi anlayabilmek adına kısaca bu elementlere tekrar değinelim.

Ateş Elementi : Zihnimizde olup biten, etkisi kısa süreli durum ve olaylar

Su Elementi  : İç dünyamız ve bilinçaltımızda olup bitenler

Hava Elementi: Mücadelelerimiz

Toprak Elementi: Sahip olduğumuz, fiziksel olan, halihazırda elimizde olan durum.

 

Şimdi bu örneklere bakarak açılımımıza geçebiliriz. Pentagram açılımı bu elementleri baz alarak yorumlama yaptığımız bir açılım türüdür. Toplamda beş kart ile yapılır ve dağılım olarak hayali bir yıldız çizerek kartlarımızı açarız.

 


PENTAGRAM AÇILIMI NASIL YAPILIR

 

 MERKEZ KART

Bu kart diğer tüm açılımlarda olduğu gibi en önemli kartımızdır. Sorduğumuz soru ne ile alakalı, diğer tüm kartlar aslında neye cevap veriyor, bütün bu soruları bu kartta bulabilirsiniz. Bunun için önceliğimiz bu kartı doğru bir şekilde yorumlamak olmalıdır.

2. KART SU

Bu kısım sorduğumuz soru veya duruma duygusal açıdan nasıl bakıyoruz veya duygusal anlamda ne durumdayız sorusuna cevap verir. Unutmayın burada kartımız kupa serisi olmak zorunda değil. Sadece çıkan kartı duygusal hayatımıza, bilinçaltımıza ışık tutuyor gibi yorumlamalısınız.

3. KART TOPRAK

Burada ise toprak elementi, yani hayatımızda var olan, etkisini gördüğümüz ve varlığını fiziksel olarak yaşadığımız duygu ve durumlar gösterilir. Bunu değiştirmek pek mümkün değildir. Çünkü hayatımızda var olan bir gerçeklikten bahseder.

4. KART ATEŞ

Bu hane ise daha genel geçer duygu düşüncelerden bahseder. Etkisi bizim için geçicidir ve çok kolay bir şekilde aklımızda belirir ve daha sonra kaybolur. Ateş elementinin etkilerini unutmadan bu haneyi yorumlamalısınız.

5. KART HAVA

Bu kısım ise tamamen mücadelelerimizden bahseder. Tıpkı hava elementi ve o elemente sahip kılıç serisi gibi, savaşlarımızdan, mücadelelerimizden ve yaptığımız fedakarlıklardan bahseder.

 

Pentagram açılımında kişilerin zorlanmasının nedeni, her bir hane için o seriye ait bir kartın gelmesini beklemeleridir. Ama buna gerek yoktur çünkü siz çıkan kartı zaten o elemente göre cevaplayacaksınız. Umarım faydalı bir yazı olmuştur.


Farklı açılım yazılarım için bunlara da bakabilirsiniz.


 

Siz de uygun fiyat ile tarot ve katina eğitimi almak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayabilir, instagram ve whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.


Tarot ve katina kursları hakkında bilgi almak için tıklayınKURSLAR

 

546 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

תגובות


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page