crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

MAHKEME VE ÖLÜM KARTI ARASINDAKİ FARK

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

Merhaba sevgili okuyucular

Bu yazımda sizlere büyük arkana da çok karıştırılan iki kartı açıklayacağım ve umuyorum ki yazıyı okuduktan sonra bu iki kart arasındaki farkı anlamış olacak ve ilerleyen süreçte bu sorunu yaşamayacaksınız. Kartlarımız ölüm kart ve mahkeme kartı.

Ölüm kartını duyduğumuzda ve gördüğümüzde özellikle tarot öğrenmeye yeni başladıysak veya yeteri kadar bilgimiz yoksa biraz korkarız. Fakat eğitimimde de bahsettiğim gibi kesinlikle korkulacak bir kart değildir. Aksine verdiği mesajı doğru anlarsak kart bize pozitif şekilde bile dönebilir. Anlamına bakarsak genellikle kötü bir dönemden geçeceğimizi ve bu dönemin hayatımızın birçok alanında etkili olacağını söyleyebilir. Şunu da unutmayalım evrende her şey karşılıklıdır ve bu kötü dönemi yaşamamızda ki en büyük neden büyük ihtimalle geçmişte yaptığımız hatalar veya yapmadığımız doğrulardır.

Mahkeme kartı ise bize kötü mü yoksa iyi bir dönem mi geçireceğimiz hakkında bilgi vermez. Sadece bir dönem geçireceğimizi söyler. Kartı incelediğimizde aşağıdaki insanların melek tarafından gönderilen her türlü iyilik ve kötülüğü kabul ettiklerini görebiliriz. Ayrıca büyük arkana da yirmi bir numaralı kart olması bize kahramanın yolculuğunda bir döngüyü tamamladığımızı ve 20 kart boyunca yaşadığımız serüvenin ödül veya ceza olarak döneceğini gösterir.

Bu iki kart arasındaki ayrım ise istektir. Yani ölüm kartında yaşanacak olan kötü dönem yaşanacaktır. Bunu sadece geçmişte değiştirebilirdik fakat artık bunu değiştirmek elimizde değildir. Bu dönem için hazırlanmalı ve kabullenmeliyiz. Fakat mahkeme kartı bizim iç hesaplaşma, vicdan kartımızdır. Burada vicdanımız ile yüzleşmeli ve meleğin hakkımızda vereceği kararı kabul etmeliyiz fakat bu sadece biz istersek gerçekleşecek. Hani bazen içimde bir sıkıntı var deriz ya işte bu sıkıntı tam olarak mahkeme kartıdır ve onun geçmesi için yüzleşmeli ve bu durumu kabul etmeliyiz.

Kısaca iki kart arasındaki en temel fark ölüm kartı irademizden bağımsız olarak gerçekleşecektir fakat mahkeme kartı sadece vicdanımızla yüzleşmeye, hatalarımızı kabul etmeye başladığımızda bize olacakları gösterecektir.

SevgilerSizde uygun fiyatla tarot öğrenmek ve güzel bir temel oluşturmak isterseniz aşağıdaki görselleri tıklayıp bilgi alabilir, whatsapp veya instagram @tarot.gunluklerim hesabından iletişime geçebilirsiniz.

Kurlar hakkında bilgi almak için tıklayın


2.571 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page