crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

KUPA 8 VE KILIÇ 6 KARTLARI ARASINDAKİ FARK?

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

Bu yazıda sizlere yine en çok karıştırılan iki kartın farkını anlatacağım. Bu yazıyı okuduktan sonra eminim açılımlarınızda yaşadığınız kafa karışıklığı bir nebze de olsa azalacaktır. Kartlarımız kupa 8’lisi ve kılıç 6’lısı. Önce kısaca kartlarımızdan bahsedelim.

Bildiğiniz gibi kupa 8’lisinde bir insan figürü arkası dönük bir şekilde bilinmezliğe doğru yol alıyor. Adamı incelediğimizde bunun çokta istekli bir gidiş olmadığını anlayabiliyoruz. Kırmızı pelerin her ne kadar istemese de kararlı olduğunu gösteriyor ve arkasında bıraktığı kupalara yüzünü çeviriyor. Bu kartta ki önemli detay Ay,Güneş ve Dolunay figürünün tek bir simge ile gösterilmesidir. Adam dağların arkasına doğru gidiyor ve orada bir bilinmezlik var. Hem bahsettiğim figür hem dağların arkasını göremememiz hem de uçsuz bucaksız deniz bu yorumu yapmamızı sağlıyor. Bunların dışında kartın elementi olan suyu da dikkate aldığımızda karamsar bir hava estiğini söyleyebiliriz.

Aynı gidişi kılıç 6’lısı kartında da görüyoruz. Kartı incelediğimizde ilk göze çarpan detay bir den fazla kişinin olması ve yüzlerinin görünmemesidir. Bunun dışında kartta genel olarak hâkim olan gri renk bulanıklık ve ruhsuz bir temayı işler. Kupa 8’lisinden farklı olarak bu kişi sahip olduğu figürleri geride bırakmıyor aksine bu kılıçları yanında ve tam gözünün önünde tutuyor. Küçük ama önemli bir detay ise kayığın sağ tarafı dalgalı bir deniz iken sol tarafı yani gittikleri istikamet oldukça sakim ve düz bir deniz.

İki kart arasında ki fark ise istektir. Kupa 8’lisinde gitmek zorunda değiliz. Orada kalabilir ve hayatımıza o şekilde devam edebiliriz. Fakat dağların arkasında ne olduğu bizi bir meraka sürüklüyor ve her ne kadar boynumuz bükük olsa da gitmeyi keşfetmeyi tercih ediyoruz. Sahip olduklarımızı geride bırakma uğruna. Kılıç 6’lısında ise durum biraz daha farklı. Gitmeye zorlanıyoruz. Mevcut durum bizi gitmeye zorluyor ve bizi gitmeye zorlayan her ne ise bunu unutmuyoruz ki kayığın içinde ki kılıçlar bunu temsil ediyor. Yukarıda bahsettiğim denizin durumu bize bu bilgiyi ayrı olarak sağlıyor. Bulunduğumuz yerde deniz dalgalı ve nefes almak için daha sakin yerlere doğru gidiyoruz. Sonuç olarak bağlamak gerekirse kupa 8’lisinde gitmek tamamen kendi tercihimiz. Kılıç 6’lısında ise şartlar bizi gitmeye zorluyor. Bundan sonra bu iki kartı gördüğünüzde bu anlattıklarımı lütfen hatırlayın.


Sevgiler…Sizde uygun fiyatla tarot öğrenmek ve güzel bir temel oluşturmak isterseniz aşağıdaki görselleri tıklayıp bilgi alabilir, whatsapp veya instagram @tarot.gunluklerim hesabından iletişime geçebilirsiniz.
Kurslar hakkında bilgi almak için tıklayın


3.569 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page