crossorigin="anonymous">
top of page

Kartların anlamlarını biliyorum fakat yorumlayamıyorum?

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

Merhaba dostlar

Bu yazımda sizlere öğrencilerimden en çok aldığım soruyu cevaplamaya çalışacağım. Sorumuz başlıkta da görüldüğü gibi “Hocam, ben bütün kartların anlamlarını biliyorum fakat yorumlayamıyorum?” Cevap olarak söyleyebileceğim şey ise “Hayır bilmiyorsun”.

Ukala bir cevap oldu sanırım ama bu konuda size verebileceğim en net cevap bu. Öncelikle yorumlamanın bir aşama değil sonuç olduğunu bilmemiz gerekiyor. Bir başka ifade ile amaç aslında kart yorumlamak değil tarotu öğrenmek olmalı. Kartlara olan hakimiyetimiz arttıkça bunun kendiliğinden oluşacağını siz de göreceksiniz. Bunun dışında bir açılım yapmak için sadece kartların anlamlarını bilmek maalesef yeterli değildir. Enerji, sezgi, destenizler aranızdaki uyum, kendinizi ifade edebilme yeteneği gibi birçok anahtarı içerisinde barındırıyor. Ama başlıktaki soruya odaklanacağım.

Öncelikle başta da belirttiğim gibi kartlarımız sizin düşündüğünüzden çok çok daha fazla anlam içermektedir. Yani yüzeysel bir şekilde birkaç cümle okumak o kartın öğrendiğimiz anlamına gelmiyor. Bu biraz İngilizcede ki bütün harfleri biliyorum ama akıcı bir şekilde konuşamıyor veya yazamıyorum demekle aynı şeydir. Bu yüzden her öğrencime söylediğim gibi amaç açılım yapmak değil tarot üzerinde hakimiyet kurmak ve mümkün olduğunca fazla bir şekilde bilgi edinmeye çalışmak olmalı. Belli bir süre geçtikten sonra bu olayın kendi kendine oluştuğunu görmek eminim sizleri de şaşırtacaktır. Şimdi özellikle kartların anlamlarını bildiğinizi düşünüyorsanız aşağıdaki kartı hep beraber incelemenizi ve bu kartı gerçekten bilip bilmediğinizi dürüst bir şekilde kendinize söylemenizi istiyorum.
Kartımız değnek dokuzlusu

Şimdi bu kartın anlamı ne diye sorduğum da birçok kişi en yüzeysel anlamıyla şu ifadeleri kullanacaktır. “Bir adam sahip olduğu değnekleri korumak için başında bekliyor. Adamın kafasında sargı var, bu da bu kişinin öncesinde de bu savaşı verdiğini, bu konuda zarar gördüğünü ama suratında bir tedirginlik olmasına rağmen bu savaşı tekrar vereceğini bize söyler”. Sonuç olarak ise yorumladığımızda karşı tarafa “Sahip olduklarını koruman gereken bir döneme gireceksin” deriz. Aslında bu konuda haklıyız fakat tarota dair hiçbir bilgisi olmayan bir kişiye de bu kartı göstersek üzerinde ki resme bakarak hemen hemen buna yakın bir cümle kurabilir. Siz sadece hiçbir şey bilmeyen birisinden biraz daha fazla şey biliyor olursunuz. Şimdi başarılı bir tarot yorumlaması için bir karta dair bilmeniz gerekenleri aşağıya sıralıyorum. Lütfen dürüst bir şekilde hangilerini bildiğinizi kendinize söyleyin.

· Kartın anlamı

· Kartın bağlı olduğu elementi ve element bilgisi

· Kartın üzerindeki sembol anlamları

· Kartın astrolojik önemi ve anlamı

· Üzerindeki renklerin verdiği mesaj

· Kartın numerolojik anlamı

· Kendisinden önce gelen ve sonra gelen kartların anlamları ve değerleri

· Kartın diğer kartlarla olan ilişkisi

· Kartın sizin için önemi ve mesajı

Şimdi tekrar düşünün. Eğer kartların anlamlarını biliyorsanız değnek dokuzlusu için yukarıda saydıklarımın kaçını biliyorsunuz ve 78 kart için tamamında bu özelliklerin ne kadarına hakimsiniz ve soruyu tekrar kendinize sorun.

Gerçekten kartların anlamlarını biliyor fakat yorumlayamıyor musunuz?
Sizde uygun fiyatla tarot öğrenmek ve güzel bir temel oluşturmak isterseniz aşağıdaki görselleri tıklayıp bilgi alabilir, whatsapp veya instagram @tarot.gunluklerim hesabından iletişime geçebilirsiniz.

Kurslar hakkında bilgi almak için tıklayın

4.105 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page