crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

KARTLARINIZI NASIL UYUMLARSINIZ?

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

Hakkında sıkıntı duyulan bir konu da budur. Tarot öğrenmeye karar verdik, iyi bir eğitim bulduk ve gittik kartlarımızı aldık. Her şey tamam derken ortalıkta kart uyumu, kart seçimi, destenizle aranızdaki bağ gibisinden bir sürü şey duydunuz. Fakat hem bu durumun ne olduğunu bilmiyorsunuz hem de nasıl yapılacağı hakkında bir bilginiz yok. O zaman yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Tarot kartı veya tarot destesi nedir?


Bu nasıl bir başlık diyebilirsiniz fakat bahsetmek istediğim şey daha farklı. Öncelikle tarot destesi tarot açılımı yapmak için gerekenlerden sadece bir tanesi ama en önemlisi diyebiliriz. Her deste tıpkı parmak izi gibi kişiye özel ve tektir. Yani aldığınız desteyi sizden başka kimsenin kullanamayacağı gibi sizde başka birisinin kartını kullanamazsınız. Peki ama ne farkı var? Sonuçta kartlar aynı figürler aynı sayısı, kalitesi, basımı her şeyi aynı. İşte burada kart uyumu ya da destemizle aramızdaki bağ konusu devreye giriyor.

Kart uyumu nedir ve nasıl yapılır?


Gelelim yazının asıl amacına. Kart uyumu nedir ve nasıl yaparız. Öncelikle kartınız ile vakit geçirmelisiniz. Aranızda enerjisel bir bağ olmalı. Bunun bir anda oluşmasını da beklemeyin lütfen. Vakit geçirmenizden kastım, mümkün olduğunca yanınızda taşıyın, yastığınızın altına koyun veya sık sık kart seçip içinden o kart yorumlamaya çalışın. Bir süre sonra kartlarınız yanınızdayken kendinizi daha enerjik veya daha pozitif hissedeceksiniz. Bunu geliştirmek için ise yardımcı olarak mum, tütsü veya istediğiniz, sevdiğiniz bir müzik açıp kartlar ile o şekilde zaman geçirebilirsiniz. Çünkü siz pozitif olduğunuzda veya kendinizi huzurlu hissettiğinizde bu durum destenize de yansıyacaktır. Bir süre sonra zaten aranızda bir bağ oluştuğunu fark edeceksiniz, zamanla açılımlarınız çok daha anlamlı olacak ve buna çok şaşıracaksınız. Bu yüzden özellikle tarot öğrenirken şu ifadeyi çok duyarsınız “Tarotta hiçbir kartın sabit bir anlamı yoktur”. Bu doğru çünkü kartın anlamı o kartın o an size ne anlatmak istediğine göre değişir. Hatta siz bile iki farklı açılımda aynı kartı farklı yorumlayacaksınız. Çünkü desteniz her iki durum içinde söylemek istediklerini size aynı kart ile gösterecek. İşte tam da bu yüzden aranızdaki bağın daha da güçlenmesi için en azından destenizin söylediklerini doğru bir şekilde anlamak için genel hatları ile kart anlamlarını çok iyi bilmeniz gerekiyor. Tarot kartları bir dilin kelimeleri gibidir. Her kart bir kelime veya harfi temsil eder, tarot yorumcusu ise bu kelime ve harfleri algılayabildiği sürece tam ve başarılı bir açılım yapabilir.Tarota güzel bir başlangıç yapmak isterseniz aşağıdaki iki kursa kaydolabilirsiniz. Fiyatları kısa bir süre için oldukça uygun. Daha fazla bilgi almak için whatsapp üzerinden mesaj atabilir veya instagram üzerinden mesaj atabilirsiniz.


SevgilerKurslar hakkında bilgi almak için tıklayın

4.743 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page