crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

AZİZENİN SIRRI AÇILIMI NASIL YAPILIR

Güncelleme tarihi: 17 ŞubAzizenin sırrı açılımı

Merhaba arkadaşlar,

Youtube kanalım açıldı. Dileyen arkadaşlar buradan abone olabilirler.


Bunun dışında tüm blog yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.


Bu blog yazımda sizlere gizemli ve bir o kadarda ilgi çekici Azizenin Sırrı açılımını anlatmaya çalışacağım. Yazının sonunda ise açılımın youtube videosunu izleyebilirsiniz. Fakat ben öncelikle yazıyı okumanızdan yanayım.

 Adından da anlaşılabileceği gibi azizenin sırrı açılımı, büyük arkana kartlarının iki numaralı kartı olan azize kartından ilham alınarak hazırlanmış bir açılımdır. Açılıma başlamadan önce eğer isterseniz azize kartını desteden ayırabilir ve farklı bir yere koyabilirsiniz.

AZİZENİN SIRRI AÇILIMI HANGİ DURUMLARDA KULLANILIR?

Bu açılım türü isminde geçen “Sır” kelimesini tam olarak karşılıyor diyebiliriz. Genellikle bir olayın iç yüzünü, nedenini veya bilinmeyeni öğrenmek için yapılır. Bir başka ifade ile ne olacak sorusuna değil ne oldu sorusuna cevap verir. Yaşadığınız olay veya durum için size farklı bir bakış açısı sunar. Açılım bittikten sonra konu ile ilgili büyük bir farkındalık yaşayacaksınız. Çünkü size sadece sırrı değil onun öncesinde sorunu tam olarak anlamaya ve tanımlamaya yönelik bilgiler edineceksiniz. Açılımın en belirgin özelliği ise sırrının açıklama garantisi olmamasıdır. Yazıya devam ettiğinizde anlayabileceğiniz gibi bu sırrı açıklamak tamamen azizeye kalmıştır.AZİZE AÇILIMI NASIL YAPILIR?


azizenin sırrı

Görseli incelediğimizde aslında açılımın direk azize kartı üzerinde yaptığımızı anlayabilirsiniz. Bu kartı desteden ayırmamızın nedeni aslında bu. Yani azize kartı zaten açılımın direk kendisinde var. Fakat bu tamamen sizin kararınız (Ben azize kartını da desteye dahil ediyorum).

Şimdi azize kartını elinize alın kartları koyduğumuz düzeni tekrar kontrol edin. 1 ve 2. Kart azizenin kolyesinde; 3,4 ve 5. Kart yeni doğan, batan ve dolunayın üzerinde; 6 ve 7. Kartlar çiftselliği sembolize eden kolonlarda; 8. Kart hilalde be son olarak 9. Kart yani sır kartı ise azizenin elinde bulunan ve sadece bir kısmını görebildiğimiz parşömen üzerinde konulur. Şimdi hangi hane hangi soruya cevap veriyor onlara bakalım.


1 VE 2 NUMARALI KARTLAR

Aslında bu kartlar tek bir kartmış gibi yorumlanmalıdır. Konu nedir? Neyin içerisindeyiz? Merak ettiğimiz şey aslında ne? Bu sorunlara cevap verir. İki kart genellikle zıt çıkar fakat zıt çıkmasa bile karşılıklı etkiden bahseder. Yani bir kart sizin iyi tarafınızı beslerken diğer kart sizin negatif düşüncelerinizi besler. Burada dikkat etmeniz gereken, bu iki kartı ayrı ayrı düşünüp daha sonra tek cümle halinde yorumlayabilmektir.


3 4 VE 5 NUMARALI KARTLAR


Bu kartlar ise 5,3 ve 4 sıralamasıyla yorumlanmalıdır.

5 = Etkisi artan size doğru gelen olaylar

 

Bu kart azizenin tacından bulunan yeni doğan aydır. Henüz gündemimizde olmayan fakat yakın süre içerisinde hayatımıza girecek olan olay ve durumlardan bahseder. Burada çıkan durum her ne ise hazırlıklı olmalı veya bu durum başımıza gelecekmiş gibi dikkate alınmalıdır.


3 = İçinde bulunduğunuz durum

 

Bu kart ise azizenin tacında bulunan dolunayı simgeler. Şu an içinde bulunduğunuz duygu ve düşünceleri yansıtır, kafanızı meşgul eden soruları yansıtır. Dolunayın sonsuza kadar gökyüzünde kalmadığını bildiğimiz gibi, içinde bulunduğumuz durumunda geçici olduğunu unutmayın lütfen.


4 = Etkisi geçen, artık gündemimizde olmayan olaylar

 

Bu kart ise azizenin tacında bulunan ve batmakta olan, etkisi azalan durumları ifade eder. Hala düşüncelerimizi etkilememektedir fakat bizi rahatsız etmez. Aslında bu karta bakarak 5 ve 3 numaralı kartların geçici durumlar olduğunu fark edebiliriz.


Bu üç kart çok iyi yorumlamalı ve aralarındaki bağlantıları iyi bir şekilde analiz edebilmemiz açılın devamı için çok önemlidir. Çünkü bu 3 kart sayesinde sorunumuzu daha iyi anlayabilir ve ne ile yüzleşmemiz gerektiğini biliriz.

 

6 VE 7 NUMARALI KARTLAR

6 = Algılayamadığımız ya da görmek istemediğimiz durumlar

 

6 numaralı kart azize kartında siyah olan sütunu temsil ediyor ve bizim göremediğimiz veya görmek istemediğimiz, yeterince önem vermediğimizi olay ve durumları gösterir. Bu karta yüzleşme kartı da diyebiliriz. Burada bulunan durumu ya göremiyoruz ya da görmek işimize gelmiyor. Eğer burada adalet, mahkeme veya aziz kartı çıkıyorsa kendimizi sorgulamamız gerekir


7 = Farkında olduğumuz, bilinen olaylar

 

7 numaralı kart azize kartında beyaz olan sütunu temsil eder ve aslında bilinen, algılanabilen herkes tarafından görülen olay ve durumları simgeler.

 

8 NUMARALI KART


8 numaralı kart aslında bir süreç kartıdır. Genel olarak bu durum bizi nereye götürecek veya nasıl bir ruh hali içerisine gireceğiz, bunlardan bahsediyor. Hilal sembolü üzerinde olması bu sürecin daha çok bilinçaltı düzeyde olduğunu bize anlatır.

 

9 SIR KARTI

 

Bu kart ise azizenin elinde olan gizli sır kitabı üzerinde bulunur ve “Neden” sorusuna cevap verir. Fakat burada bir büyük arkana kartı çıkmadı ise azize sırrını paylaşmıyor demektir. Bunu gördüğünüzde yorum yapmamalı ve kartları toplamalısınız. Büyük arkana kartı çıktı ise azize sizinle sırrını sizinle paylaşmış demektir ve son kez bütün kartları düşünüp bu sırrı allamaya çalışmalıyız. Bu kart açılım boyunca kapalı kalmalı ve en son kart olarak yorumlanmalıdır.

 

Siz de uygun fiyat ile tarot ve katina eğitimi almak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayabilir, instagram ve whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.


Tarot ve katina kursları hakkında bilgi almak için tıklayın


tarot ve katina kurslarıSon Yazılar

Hepsini Gör

Comments


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page