crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

Açılımlarda Dikkat Edilmesi Gereken Durumlar

Güncelleme tarihi: 5 gün önce

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

Merhaba dostlar,

Bu yazıda sizlere aslında çok daha önceden yazmam gereken bir konudan bahsedeceğim. Tarot ve diğer okült bilimler için etik davranışlar diye başlıklandırabilirim sanırım bunu. Eğer tarota yeni başladıysanız mutlaka ve mutlaka yazıyı sonuna kadar okumanızı tavsiye ediyorum ki çoğu hocam da beni bu konuda destekleyeceklerdir.

Öncelikle Tarot açılımı yapmamamız gereken bazı durumlardan bahsedeceğim ve bence bunun nedenlerini okuduğunuzda eminim bana hak vereceksiniz. İlk olarak Tarot açılımı yapacak kişinin kesinlikle stabil bir duygu durumunda olması gerekir. Bilinçaltı ve ruh halimiz bizi düşündüğümüzden çok daha fazla etkiler. Çok mutlu iken veya çok mutsuz iken verdiğimiz kararlar çoğunlukla farklı olacaktır. Eminim ki aşırı pozitif olduğumuz durumlarda kartlara baktığımızda yaptığımız yorum ile aşırı negatif olduğumuz durumlarda yaptığımız yorum birbirinden farklı olacaktır. Bu ise çoğu durumda (pozitif veya negatif fark etmez) taraflı veya farklı yorumlamamıza neden olacak ve Tarotun amacından sapmış olacağız. Bu yüzden duygu durumumuz stabil olmalı ki karşımızdaki kişiye eğrisiyle doğrusuyla ne gördüysek anlatmalı ve onu doğru bir şekilde yönlendirebilmeliyiz.

Bir diğer durum ise danışan kişinin ruh halidir. Bu durum üstte anlatmaya çalıştığım durumdan çok daha önemlidir. Tarot açılımı yapacağınız kişinin ruh hali de stabil olmalıdır. En basit söylem ile “ACİL TAROT BAKTIRMAM LAZIM” gibi bir söylem yoktur. Eğer böyle bir mesaj ya da istek alırsanız bu kişiye durumu anlatmalı ve en azından bir iki gün geçtikten sonra açılım yapabileceğinizi söylemeniz gerekir. Çünkü bu tarz durumlarda aslında kişi çoktan kararını vermiş olacak ve sizin söyledikleriniz içerisinde sadece kendi düşüncesine uyan kısımları dinleyecek ve çok büyük bir ihtimalle istemeden de olsa bu kişiyi yanlış yönlendirmiş olacaksınız. Zaten kendi hayatımız içerisinde de bu tarz durumlar yaşadığımızda bunu gözlemleyebiliriz. Aşırı sinirli, üzgün, mutlu vb ruh halinde çevremizi algılamamız ile daha dingin bir ruh hali içerisinde çevremizi algılamamız ve verdiğimiz kararlar birbirinden farklıdır.

Son durum ise eğitimimde de bahsettiğim üçüncü kişilere tarot açılımı yapmak. Bununla ilgili çok soru alıyorum ve sanırım bu durumu anlatmakta biraz güçlük çekiyorum. Bu durumun temelinde sizinle hiçbir alakası olmayan kişilere yaptığınız tarot açılımları vardır. Eski sevgiliniz, aileniz veya bir şekilde sizin hayatınıza etkisi olacak kişiler ile ilgili açılımlar yapıyoruz. Bunda bir sıkıntı yok. Fakat bizimle hiçbir şekilde bağlantısı olmayan ya da açılım yaptığımız durumun bize bir etkisi olmaması durumlarında bundan uzak durmak hem etik hem de ahlaki olarak doğru bir davranış olacaktır. Sonuç olarak bizler de hayatımız ile alakası olmayan kişilerin bizim adımıza bu tarz açılımlar yapması bizi de rahatsız ederdi. Bir örnek vermek gerekirse, ayrıldığımız kişinin yeni bir işikisi var ve bu konuyla ilgili tarrottan yardım istiyorsunuz vw açılım yapıyorsunuz. Bu kısımda bir sorun olmayacak çünkü alacağınız cevaplar bir noktada hayatınızda değişimlere neden olacak. Fakat durup dururken bir iş arkadaşınız adına ondan onay almadan açılım yapmanız doğru bir şey olmayacaktır. Bu basit bir konu gibi görünebilir ama emin olun desteniz ile aranızdaki uyumu dahi etkileyecektir. Son olarak aşağıda yine işinize yarayacak bazı yazılarımın linklerini bırakıyorum. Bu yazıların hepsinin bir bütün olduğunu lütfen unutmayın. Sevgilerle…
Siz de uygun fiyat ile tarot ve katina eğitimi almak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayabilir, instagram ve whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.
Kurslar hakkında bilgi almak için tıklayın

Son Yazılar

Hepsini Gör
logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page