crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

7 KART AÇILIMI NASIL YAPILIR?

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

Merhabalar, bu yazıda sizlere oldukça popüler ve benim de özellikle tavsiye ettiğim yedi kart açılımından bahsedeceğim. Genellikle tarot öğrenen kişiler için üç kart açılımından daha sonra bu açılım çeşidi gösterilir. Ama bu size bu açılımın kolay ya da başlangıç düzeyi bir açılım olduğunu düşündürtmesin. Aksine oldukça kapsamlı ve benim de sık sık kullandığım bir açılımdır. Yazının devamını okumadan önce burayı tıklayarak “Tarot Açılımı Nasıl Yapılmalı” yazımı okumanızı şiddetle tavsiye ederim. Yazıyı okuduktan sonra en alttaki videoyu da mutlaka izlemesiniz.


Yedi kart açılımını bazı kaynaklarda at nalı açılımı olarak görebilirsiniz. Diziliş açısından da iki farklı türünü görebilirsiniz. Bunu seçimini size bırakıyorum fakat ben çok klasik bir şekilde yedi kartı yan yana dizerek bu açılımı yapıyorum. Aşağıda bulunan resimde iki farklı dizilişi de görebilirsiniz.
Bu iki dizilimde tek fark birinin yukarı doğru diğerinin ise aşağı doğru yerleştirilmesidir. Doğru dizilim diye bir şey yoktur. Fakat şu bilgiyi vermeme izin verin. Eğer danışacağınız konuda siz kendinizi yukarıda görüyorsanız üstteki dizilimi, eğer altta görüyorsanız alttaki dizilimi kullanabilirsiniz. Fakat dediğim gibi ben böyle bir fark kullanmıyorum. Direk kartları yan yana dizerek açılımı yapıyorum. Kartları dizdikten sonra ilk önce genel olarak bir bakılır ve merkez kartın diğer kartlar ile uyumu gözlenir. Şimdi gelelim hangi ev hangi soruya cevap veriyor.

1.Olayın geçmişi, nasıl başladığı veya nelerin tetiklediği

Bu hanede cevap verilen soru daha çok geçmiştir. Hepimizin bildiği gibi hayatımızda gerçekleşen olaylar öncesinde oluşmaya başlamıştır. Bu durumda aslında yaşadığımızı sorunun sebeplerini bu hanede görebiliriz.

2.Şu an içinde olduğumuz durum

Bu hanede ise aslında şimdiki zamanımız gösterilir. İçinde olduğumuz durum, sürecin şimdiki hali ve hala müdahale sanışımızın olduğu karttır. Kartın pozitif olması bir nevi doğru yolda olduğumuzu göstermektedir fakat negatif ise hala vaktimiz varken bir şeyleri değiştirmemiz gerektiğini bize söyler.

3.Göremediğimiz veya algılayamadığımız olaylar

Kişinin göremediği veya müdahale edemediği durumlar bu hanede gösterilir. Burada yaşananlar bizim dışımızda gelişiyor. Bunları bilmek bundan sonraki süreçte nasıl davranmamız konusunda bize rehberlik edecektir. Fakat bu kart dikkatli yorumlanmalıdır. Çünkü yanlış bir yorum veya düşünce, açılım yaptıran kişinin düşüncelerinde hiç olmayan bir şeyin canlanmasına veya yanlış kararlar vermesine neden olabilir.

4.Merkez Kart

Şimdi açılımımızın en önemli kartına geldik. Her açılım için merkez kart çok önemlidir fakat yedi kart açılımında çok daha önemli bir konumdadır. Bize en genel haliyle olayın ne olduğunu gösterir ve diğer bütün kartlar merkez kart baz alınarak yorumlanır. Örnek vermek gerekirse, “durum bu çünkü geçmiş böyle olmuş, durum bu çünkü şu an şunun içindeyiz, durum bu çünkü bilmediğimiz olaylar söz konusu” gibi. Yani aslında her kartı merkez kart ile birlikte yorumluyoruz.

5.Dış etkenler

Bu hane genellikle üç numaralı hane ile karıştırılır fakat ikisi birbirinden çok farklıdır. Üç numaralı hanede yaşanan olaylar bizim tamamen dışımızda ve büyük ihtimalle asla bilemeyeceğimiz durumlardır. Bu hane ise gördüğümüz, bildiğimiz etkileri bize gösterir. Üçüncü bir kişi, aile, yönetici veya kişiden bağımsız bulunduğumuz, çalışma koşulları, karşımızdaki kişinin karakter yapısı gibi bildiğimiz ama müdahale şansımızın olmadığı durumları bize gösterir.

6.Yapılması gerekenler

Daha çok tavsiye verilen ve bu durumdan en pozitif şekilde çıkabilmemiz için yapmamız gerekenleri gösteren hanedir. İşte bu hanede biraz acımasız olmanız gerekebilir. Çünkü burada verilen tavsiyeler danışanın istemediği şeyler olabilir. Bunu düzgün bir ifade ile karşı tarafa anlatabilmemiz gerekir.

7.Olası gelecek

Bu kart biraz daha gelişi güzel yorumlanabilir. Çünkü bu açılımın amacı bize olacakları göstermek değil, durumun içeriğini ve bu konuda yapmamız gerekenleri bize göstermektir. Tabi ki çıkan kartı yorumlamak önemlidir fakat burada kesin konuşmaktan kaçınılmalıdır. Özellikle tarot öğrenmeye yeni başladıysanız bu duruma daha çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun dışında geleceğin durum, karar ve gelişmelere göre değişebileceğini unutmamak gerekir. Bunu tam olarak kavrayabilmek adına burayı tıklayarak” Tarot Neden Bir Fal Değildir” yazımı okumanız fayda sağlayacaktır.

Buraya kadar geldiğinize göre artık yedi kart açılımını öğrendiniz demektir ve kendi açılımlarınızı yapabilirsiniz. Fakat tekrar yeniliyorum kartlar üzerinde tam bir hakimiyet kurmadan ve kartları öğrenmeden yaptığınız hiçbir açılımın size fayda sağlamayacağını lütfen unutmayın.
Sizde uygun fiyatla tarot öğrenmek ve güzel bir temel oluşturmak isterseniz aşağıdaki görselleri tıklayıp bilgi alabilir, whatsapp veya instagram @tarot.gunluklerim hesabından iletişime geçebilirsiniz.

Kurslar hakkında bilgi almak için tıklayın2.217 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page