crossorigin="anonymous">
top of page
  • admin

3 Kart Tarot Açılımı Ve Türleri

Güncelleme tarihi: 17 Şub

Youtube kanalım açıldı. Dilerseniz buradan kanalıma ulaşabilir ve tüm videoları izleyebilirsiniz.

kapak resmi

Merhabalar,

Bugün sizlere, genellikle tarot öğrenenlerin ilk karşılaştığı açılım yani 3 kart açılımından bahsedeceğim. “Tarot öğrenen” dediğime bakmayın, hala birçok (bende dahil) tarot yorumcusunun kullandığı bir açılım çeşididir. Oldukça basit görünmesine rağmen sorularınıza güzel cevaplar bulabileceğiniz, diğer açılımlara kıyasla daha kolay yapılabilen ve yorumlama becerimizi hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayan bir açılımdır.

Bu yazıda sadece şekil olarak değineceğim. Yazının en altında örneklendirilmesin de bulunduğu bir youtube videosunu bırakacağım. Videoda sadece tarot değil katina destesi ile de örnekler göstereceğim. Yazıyı okuduktan sonra o videoyu da izleyerek çok daha fazla fayda sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında bu yazının sizlere daha faydalı olabilmesi için aşağıda vereceğim yazıları da okumanızı tavsiye ediyorum ki bu sayede yazı içerisinde bazı noktaların çok daha iyi kafanıza oturduğunu görebilirsiniz.


3 kart açılım nedir?


Adından da anlaşılacağı gibi minimum 3 kart ile yapılan ve bana göre Tarotun en temel açılımıdır. Karışık ve detaylı konular değil de daha yüzeysel ve genellikle evet hayır şeklinde cevaplar veren açılımdır. Açılım yüzeysel olduğu için sorduğumuz sorularında bu bağlamda olması gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse; “Aşk hayatımda beni neler bekliyor?” tarzında bir soru için 3 kart açılımı yeterli ve doğru bir açılım olmayacaktır. Çünkü böyle bir soru için daha çok kart kullanılan diğer açılımlar daha doğru olacaktır. Daha önce bu konuyla ilgili araştırma yaptıysanız bu açılım için şöyle bir yapı göreceksiniz.

üç kart açılımı

Bu en çok karşılaşılan 3 kart açılımıdır. Fakat sizin de uygularken göreceğiniz gibi çok pratik bir yapı değildir. Bir başka değişle her soruya cevap verebilen bir yapısı yoktur. Ama bu yazıda sizlere rehber olması açısından bu ve birkaç farklı türde üç kart açılımlarından örnekler vereceğim.

Şimdi yukarıdaki yazımı okuduğunuzu varsayarak en genel olan 3 kart açılımını ele alalım. Aslında hane isimlerinden yola çıkarak tabi ki bir şeyler söyleyebilirsiniz ama ben size yorumlama yaparken işinize yarayacak birkaç püf noktadan bahsedeceğim.

Açılımı yaptığımızda ilk olarak 3 karta genel olarak bakmalıyız. Tabi ki kartları ayrı ayrı değerlendireceğiz fakat ilk önce bu üç kartın bize söylemek istediği bir şey var mı ona bakmalıyız. Burada dikkat etmeniz gerekenler


-Çıkan kartların elementleri,


-Önceki ve sonraki kartları,


-Hâkim olan renk düzeni,


-Eğer biliyorsanız astrolojik anlamları,


-Kartların numerolojisi


-Kartların türleri (saraylı, büyük arkana vs)


gibi bilgilerdir. Bu bilgiler bize hem ön hazırlık için gereken düşünce tarzlarını verecek hem de konu hakkında kendimizde bir fikir edineceğiz. Şimdi 3 kart açılım çeşitlerine bakabiliriz.


1)ÜÇ KART AÇILIMI GEÇMİŞ-ŞİMDİ-GELECEK


3 kart açılımı

İlk kartımız GEÇMİŞ kartı. Burada sorulan sorunun geçmişi, geçmiş ile bağlantısı veya geçmişte yaşanılan bir olay ya da durumun soruya etkisi ile ilgili bilgiler verir. Bu kartı yorumladığımızda diğer iki kartı hiçbir şekilde düşünmeyeceğiz ve yoruma dahil etmeyeceğiz. Bu hane geçmiş kartıdır ve orada yaşanmış bitmiştir.

İkinci kartımız ise ŞİMDİ kartıdır. Yani şu an ne durumdayız, sorumuz ya da sorunumuz şu an ne durumda gibi güncel durum hakkında bilgi verir. Bu kartı yorumlarken geçmiş kartı ile birlikte yorumlamalıyız. Yani artık geçmişte gördüğümüz kartı şimdi kartı ile bağdaştırıp bir yorum yapmalıyız.

Üçüncü kartımız ise GELECEK kartıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi sorduğumuz sorunun geleceği hakkında bize bilgi verir. Tarot bir fal değildir. Size gelecekte şöyle olacak, böyle olacak tarzında cevaplar vermez. Tarot bir kehanet aracıdır ve burada yapılan yorumlar kesin gerçekleşecek değildir. Bu hanede danışanınıza potansiyel risk veya olumlu durumlarla ilgili kehanetlerde bulunursunuz en iyi ihtimalle durumun geleceğine dair tahmininizi karşı tarafa söylemelisiniz Bunu yaparken ise bu sefer geçmiş ve şimdi kartlarını da yoruma dahil etmeniz gerekmektedir. Genel olarak anahtar cümleniz bu şekilde olmalıdır.


Sorunun geçmişi bu, şu an bunu yaşıyorsunuz, eğer böyle devam ederse şu durumu yaşamanız muhtemel


2) ÜÇ KART AÇILIMI GÜNCEL DURUM- ENGELLER-TAVSİYE


3 kart açılımı

İlk kartımız GENEL DURUM kartıdır. Sorulan soruya dair sorun nedir, neden bu durumdadır, şu an bizi nasıl etkiliyor gibi güncel durumlardan bahseder. Burada da kartı tek başına düşünmemiz gerekmektedir. Yanındaki iki kart yoruma dahil edilmemelidir.

İkinci kartımız ise ENGELLER kartıdır. Neden adım atamıyoruz, neden bu durumu çözemiyoruz, bizi kim ya da ne durduruyor tarzında sorumuzun çözümüne engel olan durumlar hakkında bilgiler verir. Aynı şekilde genel durum kartı ile birlikte düşünmemiz gerekmektedir.

Üçüncü kartımız TAVSİYE kartıdır. Burada ise soruya dair tavsiyeler verilmektedir. Burada karşınızdaki kişinin durumunu düşünerek yorumda bulunmanız gerekmektedir. Unutmayın sizin söyledikleriniz karşı tarafın bütün duygu ve düşüncelerini etkileyebilir. Bunu düşünerek ve diğer iki kartı da göz önünde bulundurarak tavsiyeler verilmelidir. Anahtar cümlemiz ise şu şekilde olmalıdır.

Durum aslında bu, harekete geçmeni engelleyen engeller şunlar, sorunun çözümü için şunları yapabilirsin.

3) ÜÇ KART AÇILIMI SEN-O-İLİŞKİNİZ


3 kart açılımı

Bu açılım çeşidi ise daha çok ilişkiler ile alakalıdır. Genellikle yeni başlayan bir ilişki ya da yeni tanışılan bir kişi için kullanılabilir. Bu açılım daha çok bir fikir edinme için yapılabilir. Çok az kart olduğu için daha sade yorumlar yapılabilir ve bunu göz önünde bulundurarak değerlendirmeniz gerekmektedir.

Birinci kartımız SEN kartıdır. Bu hane kişiliğimizden ziyade bizim bu ilişkideki yerimiz hakkında bilgiler vermektedir. Ne istiyoruz, ne yapıyoruz, ne bekliyoruz tarzında soruların cevapları bulunur. Burada kart tek olarak ele alınır ve yorumlanır.

İkinci kartımızı ise PARTNER kartıdır. Tıpkı yukarıda söylediğim gibi karşımızdaki kişinin karakter özellikleri değil bu ilişkideki yerini temsil eder. O ne istiyor, kendini nerede görüyor, bu ilişkiye ne katıyor tarzında bilgiler verir. Bu kartı da tek başına değerlendirmemiz gerekiyor.

Üçüncü kartımız ise İLİŞKİNİZ kartıdır. Burada diğer iki kartta yoruma dahil edilerek ilişkinin ruhu, enerjisi ve durumu hakkında bilgiler verir. Nihai bir sonuç veya detaylı bilgiler veren bir açılım değildir. Fakat fikir edinmeniz açısından gerekli yerlerde kullanılabilir.

NOT: Bu tarz ilişkisel açılımları partnerinizle biraz zaman geçirdikten sonra yapmanız sizin için daha iyi olacaktır. Bir iki kez görüştüğünüz kişilerde bu açılımları yapmanız sizi yanlış yönlendirecektir.


Yukarıda sizlere 3 kart açılımının 3 farklı çeşidi gösterdim. Özellikler tarota yeni başlayanlar için oldukça faydalı olacağı kanaatindeyim. Aşağıda ise size bu açılımlar için kullanabileceğiniz 3 kart açılım çeşitlerinden örnekler veriyorum. Ana mantığı anladığınız taktirde hepsini rahatlıkla yapabileceğinize eminim. Sevgilerle…


Problemin Doğası / Nedeni / Çözümü

Durum / Alınan Aksiyon / Sonuç

Durumun İçeriği / Odaklanılması Gereken Yer / Sonuç

Ne Düşünüyorum / Ne Hissediyorum / Ne Yapıyorum

Güçlü Yönlerim / Zayıf Yönlerim / Tavsiye

Fırsatlar / Zorluklar / Sonuç

Seçenek 1 / Seçenek 2 / Seçenek 3

Seçenek 1 / Seçenek 2 / Karar İçin Ne Bilmem Gerekiyor

Çözüm / Alternatif Çözüm / Karar İçin Ne Bilmem Gerekiyor

Bilinç / Fiziksel Durum / Ruh

Bilinç Durumu / Bilinç Altı Durumun/ Bilinçüstü(Süper Bilinç) Durumun

Fiziksel Durum /Duygusal Durum / Ruhsal Durum

Sen / Şu An Ki Yolun / Potansiyelin

Dur / Başla / Devam Et

Evren Senden Ne İstiyor / İstenilen Özellikler / Özellikle Yapman Gerekenler


3 kart tarot açılımı videosu
Siz de uygun fiyat ile tarot ve katina eğitimi almak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayabilir, instagram ve whatsapp üzerinden mesaj atabilirsiniz.kurs görselleri

Kurslar hakkında bilgi almak için tıklayın

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


logo

KARTLARIN BÜYÜLEYICI DÜNYASINA HOSGELDINIZ

logo
bottom of page